• Obsługą naszych dzieci w zakresie żywienia zajmuje się profesjonalna, wyspecjalizowana firma Pyszoty. Posiłki dla dzieci są bardzo starannie przygotowywane przez dietetyków. Jadłospis zawiera pełną informację na temat procentu zaspokojenia dziennego zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze oraz dokładne obliczenia ilości białka, tłuszczów i węglowodanów zawartych w naszym całodziennym wyżywieniu. Każdy jadłospis sprawdzany jest również pod kątem poprawności doboru dań.
  • Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze, o regularnych porach, estetycznie serwowane na ładnej i ujednoliconej zastawie. Wpływa to korzystnie na kształtowanie właściwych zachowań dzieci przy stole.
  • W naszych przedszkolach regularnie odbywają się warsztaty kulinarne. Dzieci mają okazję zapoznać się z produktami, które na codzień trafiają na ich talerze. Przekonują się, że szpinak nie jest taki zły, a samodzielnie przygotowywanie dań, przy którym jest mnóstwo zabawy, zachęca dzieci do próbowania. Dzięki temu wpływamy na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, na które bardzo zwracamy uwagę.
  • Bierzemy pod uwagę wszelkie alergie pokarmowe u dzieci (dieta bezmleczna, dieta wegetariańska itp.) – w takich wypadkach dietetyk układa specjalną dietę w uwzględnieniem odpowiednich zamienników.
wyżywienie