Wiemy jak ważnym i często trudnym dla rodziców i dziecka jest moment pójścia do przedszkola. Nowe otoczenie, grupa dzieci, nowe znajomości - z jednej strony budzą naturalną ciekawość a z drugiej stres związany z rozstaniem z rodzicami. Aby zaradzić takim sytuacjom bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu stworzyliśmy unikatowy program adaptacyjny bazujący na ścisłej współpracy nauczyciela prowadzącego, rodziców i dziecka. Przy udziale psychologów dziecięcych zadbaliśmy o to, aby dostarczyć Państwu odpowiednią wiedzę na temat jak się zachować w domu, w momencie odprowadzenia do przedszkola i jak rozmawiać z dzieckiem. Dzięki temu cały proces przebiega możliwie bezproblemowo. Program ten otrzymują rodzice w momencie zapisu dziecka do przedszkola.

Niewątpliwym atutem jest bezpłatny i nie zobowiązujący okres adaptacyjny. W tym czasie mają Państwo okazje przetestować przedszkole i odstąpić od umowy w dowolnym momencie bez konsekwencji czy okresu wypowiedzenia. W ten sposób przekonacie się czy to już właściwy moment na rozpoczęcie przygody z przedszkolem. Rekrutacja jest całoroczna i dziecko może rozpocząć adaptację w każdym momencie w roku, o ile jest wolne miejsce w danej grupie wiekowej. W przedszkolach państwowych nie ma takiej możliwości – rekrutacja przebiega w określonych miesiącach.

adaptacja